Основна школа „Јован Јовановић Змај“ организовала је ликовни и литерарни конкурс „ Свет у дечијем оку “ поводом Дана школе. Овога пута одазвале су се следеће школе : ОШ “ Жарко Зрењанин“, ОШ „  др Јован Цвијић “, ОШ „ 2.октобар“, ОШ „ Вук Карађић “, ОШ „ Бранко Радичевић “ Чента, ОШ „Ђура Јакшић“ и ОШ „ Свети  Сава “ Стајићево.
Жири у саставу Душанка Ђорђевић и Богдан Ђорић, састао се 19.11.2013. и одабрао следеће радове за награде и похвале :

Награде у категорији цртежа и слика :

I место :
Јована Гавриловић V-1 разред, ОШ „Бранко Радичевић“ Чента, наставница Татјана Шашић

II место:
Милан Миливојевић, V-2 разред, ОШ „2.октобар“, наставница Рајна Круљ

III место :
Зорица Раданов, VII-1 разред, ОШ “Ј.Ј.Змај“, наставница Наташа Живков Стојков

Награде у категорији фотографија :

I место:

Душана Косјер, VIII-2 разред, ОШ „2.октобар“, наставница Наташа Живков Стојков

Dusana_Kosjer Dusana_Kosjer2 Dusana_Kosjer3

II место:

Милица Вујовић, VII-2 разред, ОШ“Вук Караџић“, наставница Рајна Круљ

Milica_Vujovic

III место :

Новица Раду, VI-6 разред, ОШ „Жарко Зрењанин“ , наставница Јелена Влајић

Novica_Radu

Дана 25.11.2013.године школа „Јован Јованович Змај“ прославила је  Дан школе у великој сали Културног центра у 18.00 часова.
Награђеним и похваљеним  ученицима на овом конкурсу као и њиховим наставницима  ликовне културе захваљујемо на сарадњи.