Наша школа је и ове године, већ традиционално, била домаћин општинског такмичења из биологије. Најбољи млади биолизи међу основцима из општине Зрењанин окупили су се да покажу своје знање. Змај је угостио преко 200 ученика, 30 наставника и бројне родитеље и пратиоце.
Организацију такмичења водила је наставница биологије и председник актива биолога општине Зрењанин, Дивна Савић Филиповић. Велика помоћ у реализацији били су јој, пре свега, њени ученици у улози домаћица и домаћина целе манифестације.
Група мала, али одабрана, спремно је дочекала такмичаре.
Организован је и рад наставника, комисија, и договорено како ћемо реализовати цео процес – добра организација – пола реализације.
Нестрпљиво се ишчекивао знак звона за почетак такмичења.
Док су ученици решавали задатке, интензивно је радила и централна комисија – како би све било регуларно.
За опуштање и добро расположење пре и после такмичења имали смо и ДЈ.
На задовољство и гостију и домаћина све је прошло у најбољем реду.
А што се успеха тиче и ту смо били на висини задатка:
У 5. разреду: Милана Аћин и Вања Куручки освојили су 2.место
У 6.разреду: Лука Вуков је био 1., Мила Кочишев 2., а Катарина Милинов је освојила 3. место.
У 7.разреду Урош Милиновић је освојио 2.место, а Николина Тодоровић 3.
У 8. разреду Милица Вуков је 2.
„Змајевци“ неки од вас ће даље у нове победе!

Честитке свим такмичарима!

Наставница Дивна Савић Филиповић