Ученици осмих разреда били су на дводневној екскурзији на Тари, 4-5. маја.

На путу до Таре обишли смо речицу Врело, најкраћу реку у Европи дужине 365м, због чега је добила и симболично име Година. Ова речица улива се у реку Дрину.

Потом смо обишли језеро Перућац. Вештачко језеро настало подизањем бране тј. хидроцентрале на реци Дрини, које је специфично по томе што је реверзибилно.

Обишли смо и манастир Рачу, манастир саграђен у XIII веку.

У поподневним сатима стигли смо на Тару и сместили у хотелу ,,Оморика“, који пружа бројне садржаје за одмор, рекреацију и забаву.

Наредног дана обишли смо Дрвенград на Мећавнику и возили се чувеним Ћиром Шарганском осмицом. Екскурзија је била препуна садржаја, лепих слика и утисака и осмаци ће је сигурно, као такву, запамтити.

Било је задовољство водити ученике 8-1 и  8-2,  јер су били пример како се ученици могу лепо и пристојно понашати на екскурзији, а истовремено и уживати.

Одељенске старешине:

Дивна С. Филиповић и Соња Дунаи