Имајући у виду тренутну епидемиолошку ситуацију у Републици Србији, у складу са препорукама Кризног штаба од 12.03.2021. године, донета је одлука:

-да се од 15. до 19. марта 2021. године, за све разреде другог циклуса (V-VIII) основне школе, настава организује путем наставе на даљину.

Образовно-васпитни рад путем наставе на даљину реализује се за ученике од V-VIII разреда уз коришћење школске платформе на Googl учионици, видео алата Googl Meet и путем Јавног медијског сервиса Србије.

Ученици од V-VIII разреда похађају наставу на даљину само у преподневној смени са почетком од 8.00 часова. Распоред часова остаје непромењен, а настава се одвија у терминима предвиђеним постојећим распоредом звоњења у школи . Наставници воде евиденцију о присуству ученика на часовима наставе на даљину, односно на Googl учионици. Уколико ученици искажу потребу, наставник ће организовати и час допунске, додатне и припремне наставе.

У наредној недељи неће бити физичких долазака ученика и наставника у школу ради оцењивања.

Као и до сада, обезбеђено је емитовање часова наставе путем Јавног медијског сервиса РТС и платформе РТС Планета.

Настава за ученике од I-IV разреда основне школе остварује се кроз непосредни образовно-васпитни рад у школи по изабраном моделу као и до сада у преподневној смени са почетком од 8.00 часова.

Начин реализације наставе ће се надаље прилагођавати у складу са препорукама надлежних органа и институција, а које су условљене епидемиолошком ситуацијом.

Поштовани родитељи морамо бити дисциплини у спровођењу свих епидемиолошких мера како би ваша деца а наши ученици здрави и безбедни завршили и ову школску годину.

Срдачан поздрав,

Колектив ОШ „ Јован.Јовановић.Змај“