Ученици наше школе учествовали су  на ликовном и литерарном конкурсу „Зрењанинском улицом” који је организовала ОШ „ 2.октобар“ поводом Дана школе.
На ликовном конкурсу Бојана Крајован  VI – 2 је освојила треће место својим радом „Рељеф  “ (глина).

На литерарном конкурсу Јован Кантар VII – 1 освојио је треће место следећим радом:
Топао летњи дан уз цвркут птица намамио ме је у лагану шетњу улицама мога града. Пролазећи кроз Карађорђев парк са нежним осмехом на лицу гледао сам у високо дрвеће које се поносило свијим богатим зеленим крошњама. Весела дечија граја ношена благим ветром преносила се кроз парк и попут најлепше симфоније одзвањала је и ушима пролазника. Убрзо сам се нашао на савременом градском тргу мог родног града, који је спонтано добијао свој данашњи облик током последњих 200 година. Историја се постарала да улица Краља Александра I Карађорђевића буде кичма садашњег, будућег и прошлог времена града на Бегеју. Различити стилови архиктектуре дају истинско богатство мом граду који је смештен у срцу Баната. Погледао сам у зграду Скупштине која је захтевајући елегантан и репрезентативан простор смештена у административни простор некадашње Торонталске жупаније. Споро корачајући према насељу Багљаш, где су некада били богати, мирисни виногради, прошао сам поред средње школе   „Никола Тесла“ некадашње Трговачке академије. Преко реке која протиче кроз мој Зрењанин задивљено сам погледао у палату правде која је уображено тражила свој одраз у реци свесна лепоте коју носе ренесансни замкови. Погледао сам према небу… Облаци су почели да се гомилају најављујући олују. Спуштајући са неба поглед нисам могао а да не приметим Соколски дом, данашњи спортски центар „Партизан“. У њему су грађани некадашњег Великог Бечкерека основали друштво „Српски соко“ које је учествовало на многом манифестацијама. Са врха ове прелепе грађевине гледале су ме камене атлете које одолевају врамену, симболишу спортски дух и вештине. Помислио сам: „Боже , како је само леп овај мој град!“ Помало опчињен, ушао сам у аутобус у жељи да избегнем летњи пљусак који је желео да спере прашину са зрењанинских улица, како би могле слободно да засијају у правом сјају .