Učenici viših razreda posetili su izložbu „Evropski put kafe“ u galeriji Muzeja i videli zanimljive eksponate od mesinganih ručnih mlinova za kafu, preko raznobojnih kutija u kojima se kafa čuvala, šoljica, džezvi, do prvobitnih aparata za kuvanje kafe. Imali su prilike da vide i delove enterijera građanskog salona, seoske kuhinje, deo nameštaja sa dalekog istoka i sl. Najzanimljiviji im je svakako bio deo nameštaja iz najstarije kafane u našem gradu Kod Žive Mađarice.

Posetili su i uživali u živopisnim fotografijama prirodnih lepota naše planete koje su rezultat međunorodnog konkursa „Zaštićena planeta“.

Takođe nisu propustili ni da posete zanimljivu i futurističku izložbu radova likovne umetnice Ester Milentijević.

PutKafe1 PutKafe2 PutKafe3 PutKafe4