VincaУченик наше школе, Немања Савић , учествовао је 20.11.2014.године у ,,Винчиној научионици 2014″. Као ученик који је постигао значајне резултате на општинским, окружним и републичком такмичењу из биологије и показао изузетну заинтересованост за биолошка истраживања, пријавио се за учешће на научној радионици у организацији Института за нуклеарне науке Винча. На основу постигнутих резултата и мишљења ментора, наставнице биологије Дивне С. Филиповић, одабран је са још десет ученика основних школа  из целе Републике Србије, а међу 360 средњошколаца.

Био је учесник радионице: ,,Да ли желиш да видиш гене? ,,

Истраживачки процес за Немању наставља се у мају, када ће поново учествовати у даљим истраживањима Института за нуклеарне науке у Винчи.

Честитамо Немањи и желимо му успех у даљм раду, а за школу је част и задовољство да има оваквог представника међу ученицима.