Opstinsko 2aОпштинско такмичење ученика основних школа из рачунарства, које организује Министарство просвете, науке и технолошког  развоја и Друштво математичара Србије, одржано је 21. фебруара 2016. године у Основној школи „Доситеј Обрадовић“ у Зрењанину.

Чињеница да се такмичење одржава у недељу, у 9 сати ујутру, није омела наше мале програмере да изађу на рачунарски мејдан.

Такмичари су били подељени у две категорије. Прву категорију чине ученици V и VI разреда, а другу категорију ученици VII и VIII разреда. У првој категорији храбро су се борили Милица Вуков и Мајда Фехер – представници 62 и Алекса Грубачки, Александар Ковач и Никола Мишић – представници 61 разреда. Освојено 4. место Алекса дели са другаром из „Ђуре“.

У другој категорији представљали су нас: Вук Ђермановић, Дуња Срданов и Марина Михаљевић из 81. Вук је освојио 1. место!

Свим такмичарима честитамо на исказаном јунаштву, а Вуку и Алекси желимо пуно успеха на окружном нивоу!

Opstinsko 1a