Поводом обележавања Дана Европе, 12.5.2016. у зрењанинској хали „Mедисон“, одржана је  пета манифестација  „Европско село“. Учествовали су представници 27 основних школа из Зрењанина и околине.

Наша школа се потрудила да достојно представи драгу нам, суседну земљу Мађарску. Штанд је био опремљен разноврсним едукативним материјалима, креативно осмишљеним поклонима и предметима из културе и традиције те земље. У припреми штанда је, више недеља, учествовао већи број ученика и њихових родитеља, учитеља и наставника, као и помоћно особље школе. Придружиле су нам се Хилда и Ержика, пријатељице из Удружења жена из Мужље и обогатиле наш штанд својим ручним радовима. Захвални смо и  госпођи Евици из КУД-а „Петефи Шандор“ која нам је обезбедила дечје народне ношње  са мађарским мотивима.

Захваљујући заједничкој  сарадњи и залагању научили смо много тога о Мађарској, лепо се дружили и разменили поклоне са другарима који су представљали различите земље Европе.

[slideshow_deploy id=’2346′]