Ових дана су одржане 10. Олимпијске спортске игре ученика у Врању, на којима је учествововало око 7.000 ученика основних и средњих школа.

На свечаном отварању пламен су на бину у центру града донели ученици из Врања, где је и запаљен школски олимпијски пламен. Пре званичног отварања школска Олимпијска бакља је прошла кроз 24 града.

Ово је највећи спортски догађај у Србији ове године и био је  подржан од стране Владе Србије, ЕУ и града Врање. Бројне високе званице из земље и Европе су присуствовале отварању Олимпијаде.

Наши драги малишани  из  1/1 и 1/2 одељења, са својим учитељицама Наташом Вујин Белча и Горданом Ивошевић такмичили су се у конкуренцији са 16 екипа ученика првих разреда из читаве Србије. Још увек чекајући резултате, ми се већ осећамо као победници, јер тек што су у школу крочили наши првачићи показују, оно што ми већ годинама тврдимо, а стоји у заглављу нашег сајта  да  „ЗМАЈ“  ЈЕСТЕ МАЛА ШКОЛА, ЗА ВЕЛИКЕ ЉУДЕ.

Браво, мали другари –  велики јунаци!

Свака част учитељицама!

MOI2 MOI1MOI3