Mural7Наша некадашња ученица Исидора Грубачки је сада дипломирани професор језика и књижевности и мастер менаџер – култура и медија. У жељи да афирмише књижевност и читање књига код младих, написала је пројекат који је одобрила и финасирала  Америчка амбасада у Београду.

Део пројекта се односи на објављивање књиге  „У свету књижевности –  књижевност у нама“ у интернет издању, али о томе ћемо извештавати када се књига објави.

Другим  делом  пројекта је Исидора предвидела израду мурала на зиду наше школе.  Аутор мурала је ликовни уметник  Растко Стефановић, мр ликовне уметности. Асиситирала му  је током рада, такође ликовни уметник  Јована Лугоња, мастер академских студија на Факултету примењених уметности.

Р.К.

Погледајте неколико фотографија мурала у настајању:

Mural1 Mural2 Mural3 Mural4 Mural5 Mural6