Ученици наше школе присуствовали су предавању и радионицама одржаним у ОШ ,,Доситеј Обрадовић“, 18.11.2016.године, које су биле посвећене актуелним еколошким темама, у организацији Регионалног друштва за техничко и информатичко образовање и Секретаријата за друштвене делатности града Зрењанина.

Екипу наше школе чинили су Никола Живков, ученик 8-1, Владан Мићић, ученик 7-1, Сергеј Граховац, ученик 6-1 и Петар Зец, ученик 5-1, предвођени наставницом биологије, Дивном Савић Филиповић.

Циљ предавања и радионица био је како се прилагодити климатским променама и ублажити њихов утицај.

За ученике је посебно занимљив део било доказивање ,,Ефекта стаклене баште” кроз занимљиву радионицу тј. експеримент. Самостално су изводили експерименте, након чега су  презентовали резултате експеримента и извлачили закључке.

Задовољни и са пуно позитивних утисака занимало их је када ћемо опет бити у могућности да учествујемо у неком сличном догађају.

suncobran_1 suncobran_2 suncobran_3 suncobran_4 suncobran_5 suncobran_6