мото:  Моје је право да живим срећно и здраво!

У нашој школи  је једна од најомиљенијих недеља – Дечја недеља. Зашто?

Прво, много је разноликих активности кроз које блиско сарађују, друже се, играју и такмиче, наставници и ђаци, родитељи и комшије. Друго, у овој недељи били смо и хуманитарци на делу, креативци и продавци. Даље, можда се и најјасније види колико школа  јесте ту због деце и за децу, да је центар средине у којој се налази. И на крају, нема више смеха и радости, него баш у Дечјој  недељи!

Овогодишњи мото је посвећен одрастању деце без насиља, који подсећа да сви заједно треба да се залажемо за остварење дечјег права да живи срећно и здраво.

Заложимо се!

Предвиђене активности су све реализоване, од  пријема првака у Дечји савез, до вашара, од спортских такмичења до квизова знања, од приредбе до сакупљене 1.5 тоне хартије, од журки до ликовних радова. Продајом на вашару и старе хартије сакупљен је новац за одељенске потребе.

Ето, зато је Дечја недеља, једна од најомиљенијих.

Браво за Змајевце!

Хвала свима који су нам пружили подршку.

Добро нам дошли поново!

Р.К.