Регионално друштво за техничко и информатичко образовање Зрењанин, уз подршку града Зрењанина, укључило је и нашу школу (одељење III 2) у пројекат „ШТЕДИМО ВОДУ – КАП ПО КАП“.

Предавачи су били др Миодраг Ковачевић, професор на Високој техничкој школи струковних студија и Милош Соро, наш наставник у пензији.

Са ученицима су прво обновили знање о води у природи и значају воде за људе и сав живи свет, а затим  проширили ученичка знања и указали на значај и потребу рационалног коришћења воде. Након тога је организована игра у виду такмичења – ко ће уштедети највише воде, што је код ђака изазвало посебно одушевљење.Уживали су у игри, кроз коју су научили како треба да се односимо према природи.

За успешно залагање, ученици су награђени соковима и уручене су им захвалнице за учешће у овом корисном пројекту.

Учитељица Тамара Соколаји

О овом часу активне наставе писао је и лист „Зрењанин“: