Ова јединствена манифестација у организацији Основне и средње школе “9.мај“, одржала се у Кристалној дворани у Зрењанину. Сваке године такмичењу се прикључи све већи број деце. Било је такмичара из 11 градских основних школа и предшколских установа, навијача из 15 насељених места, те је у сали било око 1000 малишана.

Циљ игара се крије у слогану „ Кад границе не постоје, играмо се много боље“. Важан је спортски дух, толеранција, поштовање правила и прихватање међусобних различитости, а победници су сви учесници.

На терену са ђацима из 4-1 и 4-2 у маштовитим играма, такмичила се мама Ивана Глуваков и учитељица Гордана Ивошевић, а из публике срчано и верно, навијали су остали другари из 4. разреда са учитељицом Наташом Вујин Белчом, ученици 3-1 са учитељицом Анкицом Суперов Мухи и ученици 3-2 са учитељицом Тамаром Соколаји.

Такмичари из 4-1, били су Змајевци: Пушкарић Наталија, Бабин Тијана, Сошковић Константин, Јовичин Михајло и Лалић Алекса.

Такмичари из 4-2, били су Змајевци: Глуваков Лука, Рамљански Радован, Панић Анисија и Бераровић Драган.

Фото: Тамара Соколаји

Р.К.