Светом Сави рођено име је Растко Немањић. Био је рашки племић из владарске породице Немањића, утицајни дипломата и први српски просветитељ и архиепископ, законодавац, књижевник и ходочасник, али пре свега, био је утемељивач српске цркве, државе и школства.

Његова дела су толико бројна, велика и значајна да се у целој Србији и широм света где се налази српски народ, слави Свети Сава као школска слава. Њему се дивио, песму му посветио, између осталих, и наш драги чика Јова Змај.

Данас смо и ми  славили живот и дело српског великана Светог Саве.

Отац Ђорђе Бајкић, наш вероучитељ, обавио је славски обред, уз резање славског колача. Ученици нижих разреда су, потом, извели свечану приредбу, коју су припремили са својим учитељицама и вероучитељем. Низали су се стихови у рецитацијама, хорским песмама, стихови који су изражавали дубоко дивљење и захвалност нашем просветитељу.

„Ускликнимо с љубављу светитељу Сави!“

Захваљујемо се драгим, уваженим гостима што су овај свечани дан прославили са нама.

Свим ученицима, њиховим родитељима, нашим драгим пријатељима  и запосленима школе, честитамо школску славу.

Фото: Љиљана и Теодора Лазић

Р.К.