Ликовна радионица „Које боје је ваше море?“ у оквиру изложбе „Милан Коњовић: Дубровник, Млини, Цавтат“

На изложби „Милан Коњовић: Дубровник, Млини, Цавтат“, која је постављена у Салону Народног музеја Зрењанин, приказано је 30 сликарских дела познатог уметника Милана Коњовића, које су настале у периоду од 1928. до 1951. године. Највећи број дела припада његовој црвеној фази, и настала су у приморским местима у Далмацији.

Након стручног вођења кроз изложбу (са Иваном Арађан, кустос – историчар уметности), ученици су инспирисани Коњовићевим делима и експресивним бојама које су карактеристичне за његово стваралаштво, у техници темпере сликали мотиве приморских градова, односно оно што њих асоцира на амбијент мора (камените улице, морско плаветнило, храна и друго). Учествовали су ученици петог и шестог разреда. То је била права уживанција.

Наставница Наташа Живков Стојков