Регионални центар за таленте „Михајло Пупин” из Панчева, и Систем регионалних центара Србије, расписали су 16. ликовни конкурс за ученике 5, 6, 7. и 8. разреда основне школе. Теме су биле слободне.

Од 2100 радова из 211 школа,  комисија у саставу: Снежана Јовчић Олђа, Факултет ликовних уметности Универзитета у Београду, мр Михајло Герун, председник НО УЛУС-а, и Зоран Малеш, вајар, одабрала је 11 радова ученика основне школе, које ће наградити истом наградом. Међу одабраним радовима нашла се и слика наше ученице шестог разреда – Мине Мијатов.

Изложба најуспешнијих ликовних радова ће бити постављена у Галерији РТС-а, где ће бити уручене и награде. Од септембра уприличиће се изложбе најуспешнијих ликовних радова у градовима у којима постоје Регионални центри за таленте. Велики је то успех у ликовном свету наше земље. Мини од срца честитамо са жељом да развија свој таленат.

Наставница Наташа Живков Стојков