05. марта 2020. нашу школу је посетила делегација Европске Уније. Разлог њихове посете јесте размена искуства везаних за васпитно-образовни рад у нашој школи. Они су одабрали баш нашу школу, јер су чули да ми имамо богата и позитивна искуства из праксе када је у питању примена иновација у настави, инклузивно образовање и пружање подршке ученицима са неповољним социо-економским статусом.

Једночасовном састанку који се обавио у виду разговора и обиласка школе присуствовали су следећи чланови делегације ЕУ: Штефан Худолин (шеф Операција, секција II), Ирена Радиновић (пројектни менаџер, образовање и млади), Александар Јованчић (комуникације, ЕУ Инфо-центар), као и директор школе Тања Рођенков, педагог школе Верица Радованов, педагог-приправник Андријана Илијевски.