Јуче у поподневним часовима у нашој школи је био један доктор, не медицине већ сликарства, др Растко Стефановић. Својим четкицама рестаурирао је мурал који је урадио пре неколико година, а тако дивно краси зграду школе Змај. Помагао му је млади колега Алекса. Као у доба ренесансе, скеле и сликари. Неуобичајено, лепо! Окупиле су се и наше ученице Александра Крстин, Анисија Панић, Наталија Пушкарић и Елеонора Закар, како би упознале сликара и осликале бетонске кугле у дворишту. Кугле, бубамаре и бумбари, још нису завршене али мурал јесте. Велико хвала нашем драгом сликару и суграђанину, господину Растку Стефановићу. Рестаурацију је обезбедила наша директорица Тања Рођенков захваљујући којој школа Змај добија нови сјај, а наш супер домар Драган Марковић помогао реализацију. Није мала ствар. 😀 Хвала свима.

Свака част!

наставница ликовне културе Наташа Живков Стојков