24. новембар је посебан дан у години за све Змајевце, јер то је дан рођења чувеног српског песника и лекара Јована Јовановића Змаја, јер то је Дан наше школе.
У част овог великог школског празника, представљамо вам прву Змајеву школску химну.
Текст химне је сачинила наша талентована ученица, данас осмакињака, Клара Тапаи. Њени топли и нежни стихови, све су нас одушевили, а наставницу музичке културе Даниелу Аврам, инспирисали да компонује музику коју је и извела са школским хором и оркестром.
Послушајте ову дивну песму и погледајте кадрове филма који су сачинили наставница ликовне културе Наташа Живков Стојков и наставник информатике Дарко Станков. Пратите нас и наредних дана, јер следе рођенданске честитке одељенских заједница наше школе.
Срећан нам рођендан!
Срећан нам Дан школе!
Слава и хвала чика Јови Змају!
Браво, Змајевци!
Р.К.