Тога дана смо се моја другарица Дуња и ја упутиле у Башаид, где су нас дочекали веома гостољубиво. Сала у којој су нас примили била је мала, али лепо уређена. Столице су биле уредно поређане. Било их је десет за десет ученика најбољих радова.

Шарени балони висили су са зидова, а једно огледало било је украшено дечијим цртежима  и исеченим асовима који су састављали реч Априлијада.

Приредбу је отворио дечији песник Недељко Попадић рецитовањем својих стихова. Ученице су певале песме, а један веома смешни забављач изводио је децу да глуме, певао је и играо.Затим су ученици, који су ушли у ужи избор, читали своје радове. Када су сви прочитали своје радове, ученици су добили награде. Из наше школе треће место и новчану  награду од 2000 динара освојила је Марина Михаљевић, а девето место и књигу Дуња Срданов. Биле смо веома срећне и поносне.

Марина  Михаљевић V-1