Током Дечје недеље  ученици виших разреда који похађају изборну наставу „Чувари природе“  под вођством наставнице Дивне Савић Филиповић, организовали акцију сакупљања старе хартије. Сакупљено је 500 килограма које је преузела организација  доо „Хостић рециклажа“.  Иста организација је у оствареној протвредности обезбедила за школу садницу тује . То је тек почетак сарадње између наведене организације и школе  јер  се у априлу 2013.  планира  нова  заједничка алција која ће се односити на електронски и електрични отпад. Очекујемо да се  у ову акцију активно  укључи и МЗ Шумица.

У понедељак, 28.10.2013. ученици су сами засадили  прву  садницу, наравно, поштујући стихове  нашег чика Јове –Змаја:  ,,Где год нађеш згодно место ти дрво посади, јер дрво је благородно, па ће да  награди“.