Организација  Светосавље је организовала квиз историје поводом  200 године од Другог српског устанка. Тема квиза је била  „Други српски устанак и настанак српске државе“

Учесници квиза били су ученици 7.  и 8. разреда  основних школа  са територије  Града Зрењанина. За квиз се пријавило 14  екипа  из  10 основних школа.Такмичарски парови одређени су жребањем. До финалног надметања дошле су три екипе које  су освојиле прва три места и вредне награде.

Прво место освојила је екипа наше школе,  ОШ  „Јован  Јовановић -Змај“ из Зрењанина.

Сваки члан победничке екипе добио је таблет рачунар, као и њихов ментор, наставница историје која их је припремала.

Победничку екипу чинили су ученици VIII разреда наше школе:

Милан Михаљчић, Немања Савић и Никола Шормаз.

Ментор: Соња Дунаи, наставник историје

За све учеснике, њихове наставнике, чланове жирија и ТВ екипу Сантоса, биће  организована  једнодневна екскурзија  до Орашца, Опленца и Такова. Циљ ескурзије је  да ученици упознају места где је почела Српска револуција која је била камен темељац државе Србије.

svetosavlje kviz