Неко би рекао сасвим обичан пролећни дан и некоме можда и јесте обичан. Међутим овај дан је ипак врло важан и посебан, а у каленадру је обележен као светски дан особа са аутизмом. У складу са тим, драги ученици наше школе заједно са својим учитељицама, решили су да се прикључе овој хуманитарној манифестацији. Ђаци су путем својих ликовних радова и креативности одлучили да подрже особе са аутизмом и тиме докажу да иако су деца наизглед мали људи имају заправо велико срце, спремно да прихвати и срдачно уважи сваки вид различитости, посебности. Својим делом ђаци су показали да су хумане вредности веома значајне и да не постоји та „кризна ситуација“ која ће утицати на то да заборавимо оне којима је наша подршка, гест или добро дело бескрајно вредно.

Педагог приправник Андријана Илијевски