Данас је 8. март који се у целом свету обележава као значајан датум за жене. Ученички парламент наше школе је тим поводом желео да обележи данашњи дан тако што је организовао изложбу Најзначајнијих жена Србије.

Ученици су на свој начин интерпретирали портрете неких од најпознатијих и најзначајнијих жена Србије које су показале колико жена може бити успешна и утицале да и жене у данашње време могу да наставе њиховим стопама. Оне су биле прве сликарке, песникиње, лекарке, преводиоци, возачи, авиатичарке, филозофкиње, архитекте, режисерке, научнице и директорке.

На изложби су портрети са краћом биографијом и најзначајнијим подацима о постигнућима наших јунакиња. Посебно се захваљујем ученицима који су дали све од себе да их прикажу својим ликовним талентом: Лука Мирков 6-1, Николина Карађенов 6-2, Елена Миљковић 7-2, Елеонора Закар 7-2, Теа Радовчић 8-2, Илија Кантар 8-2, Милана Мирков 8-2.

Ученички парламент са наставницом Светланом Крстанић