Јубиларни 60. рођендан наше школе и датум рођења нашег великана песништва, хуманисте и лекара Јована Јовановића Змаја свечано смо прославили у Културном центру, 24. новембра. То је прилика када смо на сцени видели драмске, плесне и музичке таленте наших ученика, као и свих педагога који су припремили приредбу.

Програм смо замислили као полетно путовање кроз образовање, знање и одрастање.

Кроз свечаност су нас водили, весело и самоуверено, Анђела Абдомеровић и Јован Роксић, ученици 2-2 разреда.

Увек драги гости, малишани из вртића, на самом почетку су освојили публику својим шармом и умећем. Дошли су нам из вртића „Чика Јова Змај“, са сјајним васпитачицама Даницом Грујин и Невеном Цветићанин и вртића „Дечја радост“, са такође, сјајним васпитачицама Кристином Ристоски и Зорицом Грнча.

Директорка школе Тања Рођенков, у свом говору се, између осталог, захвалила „колективу школе Змај, свим запосленима  који свако на свој начин, стрпљењем и љубављу подстичу ученике да кроз живот корачају храбро, достојанствено и да на тај начин остварују своје циљеве и снове“. Захвалила се и „драгим родитељима, поштованим гостима што су својим присуством увеличали посебан дан једне мале школе са великим срцем“.

Свечаност се дирљиво наставила школском химном коју је компоновала наставница музичке културе Даниела Аврам, а текст је написала сјајна Змајевка Клара Тапаи.

Ученици 2-2, са учитељицом Радмилом Комленић извели су своју одељенску химну и заклетву, подсећајући да је слога и другарство најважније.

Ученици 3-2, вођени учитељицом Данијелом Попов извели су раскошну плесну нумеру, упознајући нас са државом Малтом.

Ученици 3-1, са учитељицом Јеленом Михајлов, насмејали су нас  драматизацијом  текста „Свако своју муку има“.

Кроз приредбу је наставио да нас води школски хор који је најавио, нумером „Иде воз“ Дејана Цукића, тачку која је следила са ученицима старијих разреда.

Ученици 5-1, 5-2 и 6-2 са наставницама  Јеленом Марковић и Верицом Вајагић извели су сценску игру „Брзи воз талената“, где смо заиста уочили таленте наших ђака и за глуму, плес и свирање.

Најлепшу завршницу приредбе приредили су нам поново наши дивни хористи.

Хвала драгој публици, што нам је увеличала рођендан својим присуством.

Хвала свим учесницима и сарадницима.

Видимо се у новим школским свечаностима!

Организатор приредбе: директорка Тања Рођенков

Сценарио приредбе: Радмила Комленић

ППТ презентација, фотографије: Наташа Живков Стојков, Дарко Станков

Техничка подршка: Светлана Крстанић и запослени Културног центра